Pojištění vozu proti krádeži

Pojištění vozu může být zaměřen také na ochranu před krádeží vozu. Pojištění proti krádeži vozu může být sjednáno jednotlivé, nebo někdy bývá i součástí havarijního pojištění. Při této pojistné ochraně je rozlišováno, zda se jedná o krádež, nebo odcizení vozidla. Tyto výrazy vyjadřují, zda došlo jen ke krátkodobé ztrátě vozidla, nebo pojištěné vozidlo zmizelo beze stopy. Uzavřené pojištění vozu proti krádeži by mělo pojištěnému klientovi pokrýt případné finanční újmy. Zvláštním případem pojištění vozu proti odcizení či proti krádeži je i vyloupení vozu. Pojištění proti vyloupení vozu může majiteli značně usnadnit danou situaci, do které se díky loupeži dostane. V rámci tohoto pojištění má klient nárok na pomoc od pojišťovny například ve formě finanční výpomoci. Nepříjemné je pokud k těmto událostem dojde na cestě po zahraničí. Zde je pojišťovna připravena klientovi pomoci i tlumočnictvím, či právní pomocí. Při pojištění vozu zaměřeném na jeho ztrátu garantuje pojišťovna pomoc i v podobě náhradního vozidla, nebo zajištění dopravy do cíle cesty, nebo případně zpět domů. Zajištění cesty je zprostředkováno, buď vlakem, nebo letadlem. Jak je patrno pojišťovny pamatují i na takovéto případy škodných události.

Podmínky pojištění vozu proti krádeži

Pro uzavření pojištění vozu proti krádeži, odcizení a vyloupení si však, ale pojišťovny kladou podmínku – dostatečného zabezpečení vozidla. Při uzavíraní tohoto pojištění je klient informovat o potřebném zabezpečení. Vozidlo je možno zabezpečit mechanicky, signalizačně, nebo satelitně. Pojištění vozu proti krádeži lze sjednat i v rámci havarijního pojištění, a to v základní verzi. Při požadavku rozšířené pojistné ochrany je třeba uzavřít toto pojištění nadstandardně.

Vyplatí se pojištění vozu proti krádeži

Pojištění vozu proti krádeži se určitě vyplatí, neboť dle statistik stoupá počet ukradených vozů. Komu se vyplatí investovat do tohoto pojištění? Zejména drahým vozidlům a vozidlům, která jsou v ČR a v ostatních okolních nejčastěji provozována. Drahá vozidla jsou kradena na zakázku a u ostatních i starších vozidel, hrozí jejich rozebrání na součásti – pro případný prodej náhradních dílů.

nové havarijní pojištění, kalkulace povinného ručení bez závazků, znáte zákon o povinném ručení ? 

Pojištění proti odcizení vozidla