Pojištění proti odcizení vozidla

Pojištění proti odcizení vozidla patří mezi nepovinná pojištění. V rámci pojištění lze sjednat pojistnou ochranu na celé vozidlo, případně na jeho části. V současnosti existují gangy, které se zaměřují na krádeže určitých typů aut, nebo jejich součástí. Pokud přijdete k takovéto újmě, je to sice nepříjemné, ale pokud máte sjednané pojištění proti odcizení vozidla, můžete být alespoň trochu v klidu. Pojišťovna Vám proplatí vzniklou škodu. Podle statistik je odcizení vozidla po havárii druhou nejčastější pojistnou událostí. Pojištění proti odcizení vozidla lze sjednat s územní platností pro ČR, ale pro celou Evropu. Cena pojistky je závislá na značce, typu, stáří, zabezpečení vozidla, na místě bydliště a dalších kritériích.

garáž a auta

Pojištění proti odcizení motocyklu

Stejně jako si můžete sjednat s pojišťovnou pojistnou smlouvu na pojištění proti odcizení vozidla – můžete si pojistit i Váš motocykl. Pravidla a podmínky pro pojištění motorky jsou podobná jako u ostatních motorových vozidel. Při sjednávání pojistné ochrany proti odcizení motocyklu – pojišťovny vyžadují dostatečné zabezpečení. Každý vlastník motocyklu, který chce uzavřít pojistku proti odcizení, musí mít mechanické, případně elektronické zabezpečení. Na trhu je jich dostupná celá řada. Pro stanovení ceny za pojištění proti odcizení motocyklu je rozhodující značka, typ, stáří a zabezpečení.

Pojištění proti odcizení kola

V poslední době se i díky zdravému životnímu stylu rozšířilo používání kol k dopravě. I zde je možné sjednat pojištění proti odcizení kola. Samozřejmě základem zabezpečení je prevence, ale i přes veškeré zabezpečení a dodržování vlastní ochrany - dojde k odcizení kola. Tak jak se proti tomu chránit. V poslední době se na identifikaci a tím i snadnou dohledatelsnost používají neviditelné čipy.

nové havarijní pojištění, kalkulace povinného ručení bez závazků, znáte zákon o povinném ručení ? 

Pojištění proti odcizení vozidla