Kde sjednat pojištění proti odcizení vozidla

Při výběru pojišťovny, u které pojištění uzavřete, nespěchejte. Přece jen se u tohoto druhu pojistného nejedná o investování malé částky. Cena by však neměla být tím jediným, podle čeho se rozhodnete, rozsah a kvalita sjednaných služeb mohou být mnohdy důležitější. Při uzavření pojištění proti odcizení vozidla můžete využít i různé slevy a ušetřit.

Co sledovat při výběru pojištění proti odcizení vozu

Pokud chcete vybrat skutečně účelné a pro vás vhodné pojištění proti odcizení vozidla, zaměřte se na způsob a kvalitu vyřízení pojistné události, způsob ocenění škody a na to, jak se vypočítává pojistné. Tyto skutečnosti se mohou u různých pojišťoven značně lišit. Také průzkum různých balíčků pojištění se může vyplatit – někdy může být kombinace několika pojištění levnější než pojištění samostatné. Nechte si udělat různé nabídky u více pojišťoven, porovnávejte a v klidu vybírejte.

Pojištění vozidla proti odcizení může zahrnovat další podmínky

U většiny pojišťoven je sjednání pojištění vozidla proti krádeži podmíněno současným sjednáním dalších rizik nebo dokonce celého balíčku pojištění. Pojišťovny se tak chrání před zneužíváním pojistného a současně jim to umožňuje vybírat vyšší pojistné. Zde však zaplatíte i za služby, které nepotřebujete. Zvláště pojištění proti všem rizikům současně může být velmi nákladné.

Pro výpočet pojistné částky mají pojišťovny své postupy

Pojištění proti odcizení vozidla se uzavře na částku, pro jejíž stanovení mají pojišťovny stanovená pravidla, vycházející z jejich vlastních postupů a zkušeností. Stava a stáří vozu a místo, kde se vůz používá, mohou sehrát významnou roli při stanovení této částky. Ovlivnit výši pojistné sumy může i způsob využití vozu.

nové havarijní pojištění, kalkulace povinného ručení bez závazků, znáte zákon o povinném ručení ? 

Pojištění proti odcizení vozidla