Cena pojištění proti odcizení vozidla by neměla rozhodnout

Chcete-li uzavřít pojištění proti odcizení vozidla, stanovte si dopředu kritéria, podle kterých budete pojištění vybírat. Cena pojištění je sice důležitá, ale její výše by neměla být tím jediným, co rozhodne. Nechat si vypracovat nabídku pojištění od několika pojišťoven by mělo být základem. Tyto nabídky je pak nutno porovnat i z hlediska nabízených služeb a také podmínek, které pojišťovny vyžadují například v oblasti zabezpečení auta.

Výše pojistného vychází z mnoha faktorů

Výše pojistného je ovlivňována mnoha faktory. Důležitý je například typ a značka vozidla, pořizovací cena, stáří auta, výše spoluúčasti, předchozí bezeškodní průběh pojištění, místo provozu vozidla i způsob, jakým budete pojistné platit. Různé slevy a bonusy je možno získat i za nadstandardní zabezpečení vozidla.

Při pojištění proti odcizení vozidla lze využít i poradenských služeb

Nechcete – li se výběrem vhodného pojištění zabývat sami, můžete se svěřit do rukou odborných poradců. Ti pro vás zajistí nabídky různých pojišťoven, ovšem pouze těch, se kterými mají smluvní vztahy. Nic vám však nebrání v tom, abyste využili služeb různých makléřů a díky tomu si zmapovali podmínky většiny pojišťoven na trhu. Získané zkušenosti můžete použít i při výběru dalších pojištění.

Vysoké pojistné neznamená vždy kvalitu

Zda se vaše pojištění opravdu vyplácí, zjistíte až při likvidaci pojistné události. Zde si prověříte jak rychlost likvidace pojistné události, tak skutečnou kvalitu pojištění. Znění pojistných podmínek zde hraje zásadní roli. Časová hodnota vozidla, která bude jako pojistná částka vyplacena, vůbec nemusí odpovídat vaší představě, stejně jako to, že odcizení vozidla by mělo ovlivnit bezeškodní průběh pojištění.

nové havarijní pojištění, kalkulace povinného ručení bez závazků, znáte zákon o povinném ručení ? 

Pojištění proti odcizení vozidla